Yoast Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Yoast Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Web sitesi sahipleri makale yazarken ya da yazdırırken maalesef ki 300 kelime sınırına takılıp kalmışlardır. Bu durum ise genelde okuyucunun anlayacağı bilgilerden uzak ve karmakarışık bir makale yazılmasına neden olmuştur.  Aslında burada şunu söylemek istiyorum huyumuz kurusun maalesef bunu birçoğumuz yapıyoruz. Alışkanlıklar insanın vazgeçilmesi olmuş ancak biz Seorehberi olarak burada tabuları yıkmak ve Yoast Seo uyumlu makale nasıl yazılır?  buna değinmek istiyoruz.

Yoast seo uyumlu makale bilmeyenler olabilir tüm dünyada fazlaca tercih edilen bir SEO eklentisidir. Sanıyorum ki kafanızda SEO eklentisiz olur mu diye bir soru var bize göre bu mümkün. Ancak burada önemli bir konu var aranız kodlarla iyi değilse bu sizin için biraz zor olacaktır. Sözü uzatmadan şu madde de bunu yapmalınız, burada şunu yapmalısınızdan ziyade direk olarak SEO uyumlu makale yazmanın yollarını anlatmaya çalışalım. Hatta bu şekilde yalnızca YOAST değil tüm SEO eklentileri için uyumlu makaleler hazırlayabilirsiniz.

Yoast Seo Uyumlu Makale Anahtar kelime

Anahtar kelime yalnızca Yoast için değil her makale için önemlidir. Anahtar kelime bir makalenin odaklanmış olduğu konunun bir kelimelik halidir. Eğer ki siz makalenizde odaklandığınız şeyin ne olduğunu bilmezseniz o zaman başkalarına da bunu anlatamazsınız. İşte Google bu noktaya çok fazla önem veriyor. Yani bir makale içerisinde olması gereken bir anahtar kelime oranı vardır. Siz bu kelimeyi çok fazla kullanırsanız bu kötü çok az kullanırsanız da bu kötü. Yani yazımızın girişinde de bahsetmiştik 300 kelimede saplanıp kalıyoruz diye. İşte makalenizi ne kadar çok uzatmanız değil kullandığınız anahtar kelimeden ve okuyucu odaklı olmasından asla uzaklaşmamanız gerekiyor. Bunun içinde 1000 kelime 2000 kelime yazdırabilir ya da yazabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekirse bir makale içerisinde anahtar kelime oranı % 3’tür.

Yoast Seo Uyumlu Makale Görsel seçimi

Makale içerisinde görsel seçimi sayesinde okuyucunun hafızasında fazla yer edinmenizi sağlarsınız. Bunun dışında biçimsel yazılar daha şık duracaktır. Makale içerisinde kullandığınız görsellerin mutlaka alt etiketi olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sizin arama motorları sonuçlarında çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

#Kelime sayısı

Bir okuyucuya derdinizi 150-200 kelime ile anlatabilmeniz mümkün. Ancak bazı konular vardır ki onlar ister istemez daha uzun olmak zorundadır. Çünkü kullanıcı konu hakkında detaylı bilgilerin olmasını ister. Yoast seo uyumlu makale içerisinde en az 300 kelime olmasını tercih ediyor. Bu işte aslında biraz da Google’nin dilini bilmek gerekiyor. Google hiçbir zaman kullanıcısının aklında soru işaretinin kalmamasını istiyor. Bunun içinde sizin makaleniz ne kadar çok okunursa Google onu o kadar üst sıralara kadar taşıyor.

#Anahtar Kelime Fazla olursa

Google web sitesi sahibine şunu diyor sen bir makale yazdın ama içerisinde anahtar kelimeyi fazla kullandın. Burada senin yapmak istediğin şey benim botlarımı kandırmak ve okuyucunun da kafasını karıştırmak. Bu da benim hiç hoşuma gitmiyor o yüzden senin hakkında bir soru işaretim var.

#Başlık Seçimi

Yukarıda da çok kez belirttik Yoast Seo uyumlu makale yazabilmek zannettiğiniz kadar zor değildir. Burada önemli olan nokta doğru başlık seçimi makale içerisinde kullanacağınız alt etiketler. Alt etiketler H,H2,H3,H4 kullanırken mutlaka anahtar kelimenizi de burada geçirmeniz gerekiyor.

#Link yapısı

Link yapısı önemli bir konu sitenizden dışarıya link verirken mutlaka kelimenin yazıldığı adrese direk link vermeniz gerekiyor. Biz burada kendi sitemize göre bir link ekleyelim ama bu iç link olacak örneğin özgün ve seo uyumlu makale nasıl yazılır şeklinde bir link alacaksanız belirttiğimiz şekilde farklı siteden kendi sitenize ya da kendi sitenizden farklı siteye yönlendirme yapmanız gerekiyor.

#% 100 Özgün makale

Son olarak ise bahsetmek istediğimiz konu sitenize ekleyeceğiniz her makalenin mutlaka % 100 özgün makale olmasına özen göstermelisiniz. Sitenize ekleyeceğiniz kopya yazılar hem çöp olacak hem de sitenizi Google gibi arama motorlarının gözünde spam olarak saymasına neden olacaktır.

SEOREHBERİ olarak sizlere Yoast seo uyumlu yazılar konusunda bilgilendirmeye çalıştık. Ancak bu benim yapabileceğim bir iş değil diyorsanız ya da bunlara ayıracak vaktiniz yoksa o zaman bizler sizin yerinize profesyonel makale yazım hizmetini gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir