Makale Yazıp Aylık Ne Kadar Kazanırım?

Makale Yazıp Aylık Ne Kadar Kazanırım?

Makale yazıp aylık ne kadar kazanırım? Sorusu günümüzde çok sayıda insanın cevabını aradıkları konular arasında yer alıyor. Özellikle son 5 yıl içerisinde bu alanda ciddi bir beklentinin ve merakın olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun için seorehberi ekibi olarak sizlere makale yaz para kazan sistemleri hakkında kısa bir bilgi vermeye çalıştık.

İnternet artık hayatımızda vazgeçilmez bir alan dolayısıyla herşeyi internet üzerinden yapar hale geldik. Hatta öyle insanlar var ki mutfak alışverişlerini dahi internet üzerinden gerçekleştiriyor. Tabi bunun olumlu ya da olumsuz olan pek çok yönü var ancak konumuz bu olmadığından dolayı da burada bahsetmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.  Benim size anlatmak istediğim konu bu sistemlerin yani makale hizmeti konusunun neden bu kadar çok merak edildiğine dair. Ama öncelikli olarak bu sisteme neden ihtiyaç duyulduğuna bir bakalım.

NEDEN MAKALE YAZARLARINA İHTİYAÇ DUYULUR?

Makale yazarları denildiğinde web sitelerindeki özgün içerikleri karşılayabilen kişiler akla gelir. Yani burada bir örnek vermek gerekirse internet siteniz içerisinde SEO konusunda yazı yazmak istiyorsunuz ancak sizin bu konuda bir yeteneğiniz ve donanımınız yok. İşte burada sizin doğal olarak bu işi yapacak profesyonel ellere ihtiyacınız var onlar sizin yazamadığınız makaleleri yazıp size teslim edecekler.

İşte size düşen görevde buradan sonra başlıyor. Yani başlığımızda da merak ettiğiniz konu olan Makale Yazıp Aylık Ne Kadar Kazanırım? Sorusunun yanıtı burada karşılığını bulacak.

Yazı yazarak kazanacağınız paranın miktarını yine siz ve performansınız belirleyecek. Çünkü bunu ek bir iş olarak yapıyorsanız kazanacağınız para sizi idare edebilir. Ama ben daha çok kazanmak ve kendi işimi yapmak istiyorum diyorsanız o zaman işiniz hem biraz daha zor hem de uğraştırıcı. Yani ek iş olarak makale yazdığınız zaman aşağıdaki gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.

MAKALE YAZARAK NE KAZANIRSINIZ HESAPLAYALIM

8 saat mesai 2 saat yol ve 10 saatiniz kendi işinizde geçiyor. Akşam 23:00 gibi yatıp sabah 07:00’de kalktığınızı düşünürseniz burada eve gelişiniz de 18:00 olarak varsayarsak size 5 saatlik bir zaman dilimi kalıyor 1 saatliğini de dinlenmeye ayırırsanız günlük 4 saat çalışmanız gerekiyor. Makale yazımında ücret genellikle 100 kelime 1-1,25 ya da 1,5 TL şeklinde olur. Sizden talep edilen bir makale ise 300 kelime olduğunu düşünürseniz bir makalenin fiyatı aşağı yukarı 4,5 TL şeklindedir. Bu 4 saatlik zaman dilimi içerisinde henüz işe yeni başlayan biriyseniz 2-3 tane makale yazabilirsiniz. Bunu da hesaplarsak 3×4,5: 13,5 TL gibi bir rakam yapar bunu da aya çarparsak 13,5×30: 405 TL gibi bir rakam yapıyor. 🙂  Dolayısıyla bu rakamı azımsayamazsınız çünkü evinizdeyken kendinizi çok fazla da sıkmadan güzel bir kazanç.

Ancak yılların birikimi artık size daha fazla yazdıracaktır. Bunun içinde sabır burada işi bilen birisinin de günlük 10 adet makale çıkarması mümkün hem de kendini çok fazla sıkmadan burada bir hesaplama yapacak olursak şu şekilde bir rakam ortaya çıkıyor. 10×4,5: 45 günlük kazanılan para ve bunu aya vurduğumuz da 45×30: 1,350 TL bir rakam ortaya çıkıyor. İşte burada makale yazarak kaç para kazanırım? sorusunun yanıtını da aşağı yukarı size vermiş bulunuyorum.

Ama bu işte önemli olan konu sizin müşteri yani web site sahiplerini nasıl bulacağınız ya da onların size nasıl ulaşacakları. Çünkü bu sektör aynı zamanda referanslarla yürüyen bir alan. Zira internet üzerinden kimse tanımadığı birisine de neyle karşılaşacağını bilmeden direk bir ödeme yapmak istemez. 🙂

Burada da genelde bu işi profesyonel anlamda yürüten bizim gibi firmalar devreye girer ve alıcı ile satıcıyı bir arada buluştururuz.🙂

Siz tavsiyemiz eğer ki bu işi yapmaya karar verdiyseniz öncelikli olarak yazmayı sevecek ve sabırlı olacaksınız. Bahsettiğim rakamlar yalnızca ek iş olarak yapılan durumlar için geçerli. Bir de gün boyunca bunu kendinize meslek olarak yaptığınızı düşünürseniz kazanabileceğiniz parayı da az çok kendiniz hesaplayabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir