Backlink Nedir, Neden Önemlidir

Backlink Nedir, Neden Önemlidir

Backlink nedir neden önemlidir, sorusunun yanıtını bu makalemizde sizlere vermeye çalışacağız. Eğer ki bir siteniz varsa ve bu e-ticaret üzerineyse o zaman sizin için daha fazla önem kazanacaktır. Çünkü potansiyel müşterileriniz ancak bu şekilde size daha fazla mecralardan ulaşabilirler. İnsanların size ulaşabilme ihtimalini ne kadar artırırsanız yakalamayı hedeflediğiniz ziyaretçi kitlesine o kadar hızlı kavuşursunuz.

Özellikle SEO noktasında oldukça önemli olan ve sıkça gündeme gelen backlink nedir ve neden önemlidir sorusunun yanıtlarını aşağıda sizlere listeleyelim.

İşte bu soruların yanıtları…

Backlink nedir?

Temel bir tanım kullanacak olursak siteniz için başka sitelerden almış olduğunuz link ya da bağlantılara backling denilir. Buradaki ana konu google’nin farklı sitelerde sizin sitenizden bahsetmelere ve bunun artı bir değer olmasını esas alır bununla birlikte başka sitedeki linkinizden sizin sitenize ziyaretçi akışı sağlanmasına neden olur. Dolayısıyla sitenize gelecek olan ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa hem marka bilinirliğiniz hem de arama motorundaki sitenizin kalitesi bir o kadar artar. Bugün internet ortamındaki milyonlarca web sitesi sahibi bu yöntemi dener ve denemek zorundadır. Backlink eskiden sitenizin PR değerini de artıran en önemli konuyken bugün google’nin algoritmadaki yapmış olduğu yenilikler nedeniyle PR uygulaması da kaldırılmıştır.

Hem kaliteli hem de ekonomik fiyatlı backlink satışı SadeceON’da sizleri bekliyor. Sitenizi arama motorlarında yükseltmek, daha fazla insanın sizi keşfetmesini sağlamak için yüzlerce backlink paketinden dilediğinizi seçebilir ve profesyonellerden hizmet almanın tadını çıkarabilirsiniz! Yeni siteler için olan backlink paketlerinden veya daha profesyonel backlink paketlerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. SadeceON’da ki güvenli alışveriş ve 10 liradan başlayan ekonomik fiyatları kaçırmayın!

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google’nin ya da başka arama motorları hizmet verirken yalnızca kullanıcı aramalarına dikkat etmez bununla birlikte en iyi ve kaliteli siteleri de üst sıralarda göstermek ister. Yani arama motorları için yalnızca anahtar kelime yetmemektedir. Anahtar kelime + zengin içerik yapısı google için önem kazanır. Zengin içeriklere bakarken de genellikle referansları dikkate alır ne kadar fazla sitede backlink’ iniz var ise referanslarını da o kadar çok demektir.

Ancak arama motoru için her siteden gelen bağlantı aynı öneme ve değere sahip değildir. Yani sizin backlink aldığınız siteninde kaliteli olması gerekir.  Size backlink veren site ne kadar kaliteli ise sizin kaliteniz de bir o kadar artacaktır. Hatta yanlış aldığınız backlinkler sizin bulunduğunuz noktadan daha aşağılara gitmenize de neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir